Ετικέτες

Εμφάνιση περισσότερων

2 χρυσά και 2 χάλκινα μετάλλια για τον KYUNG HEE ATHENS την πρώτη μέρα του 2ου Κυπέλλου Ακρόπολης!

Με το δεξί ξεκίνησε στο 2ο Κυπέλλου Ακρόπολης Tae Kwon Do, ο A.C. KYUNG HEE.

Οι αθλητές του Στέφανου Μπούτιου, κατέκτησαν 4 μετάλλια την πρώτη μέρα της διοργάνωσης, μετά από εντυπωσιακούς αγώνες.

Ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος με τις αθλήτριες Χριστίνα και Αθανασία Ροκκά
Το 2ο ΚΥΠΕΛΛΟ ΑΚΡΟΠΟΛΗΣ διεξάγεται στο Νέο Φάληρο και συγκεκριμένα στο Στάδιο Ειρήνης & Φιλίας, από την Παρασκευή 16 έως και την Κυριακή 18 Ιουνίου 2017 και στην πρώτη μέρα των αγώνων, η συγκομιδή για τον A.C. KYUNG HEE ήταν δύο χρυσά και δύο χάλκινα μετάλλια:

Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Female Black -55, κατέκτησε η αθλήτρια Αθηνά Βογιατζή.

Το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 05-06 Female Black -29, κατέκτησε η αθλήτρια Αθανασία Ροκκά

Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 03-04 Male Black -65, κατέκτησε ο αθλητής Αντώνης Δαφνομήλης.

Ο Δάσκαλος Στέφανος Μπούτιος με την αθλήτρια Αθηνά Βογιατζή και τον αθλητή Αντώνη Δαφνομήλη
Το χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Cadets 03-04 Female Black -51, κατέκτησε η αθλήτρια Χριστίνα Ροκκά

Εξαιρετικά αγωνίστηκαν οι αθλητές Γιώργος Σταμάτης και Φίλιππος Ονησιφόρου, που δεν κατάφεραν να ανέβουν στο βάθρο, από ατυχίες.

Οι αγώνες συνεχίζονται το Σαββατοκύριακο, οπότε και θα αγωνιστούν 5 ακόμη αθλητές και αθλήτριες του A.C. KYUNG HEE.